Mayfield
Market Overview
Mayfield · Last 1 year
Avg. Sale Price
€284K
Avg. Asking Price
€263K
Price / m²
€2,191
Active Listings
11
11 new
Recent Sales
9
~3/mo
Ask vs Sale
+7.7%
BER
Elche, Old Youghal Road, Dillons Cross, Co. Cork, T23D3K1
Detached
€350K
3 beds3 baths107m²D1
19 May 2026
Elche, Old Youghal Road, Dillons Cross, Co. Cork, T23D3K1
Detached
€350K
3
3
107m²
19 May 2026
D1
1 Glencree Crescent, Mayfield, Co. Cork, T23W5P2
End of Terrace
€230K
3 beds1 baths120m²D2
19 May 2026
1 Glencree Crescent, Mayfield, Co. Cork, T23W5P2
End of Terrace
€230K
3
1
120m²
19 May 2026
D2
3 leeview terrace, old youghal road, mayfield,, cork, t23w7d4
Terrace
€210K
2 beds1 baths65m²C3
19 May 2026
Terrace
€210K
2
1
65m²
19 May 2026
C3
4 liffey park, mayfield, mayfield, co. cork, t23rf88
Terrace
€135K
3 beds1 baths120m²D1
19 May 2026
4 liffey park, mayfield, mayfield, co. cork, t23rf88
Terrace
€135K
3
1
120m²
19 May 2026
D1
89 Silverheights Avenue, Mayfield, Cork
Detached
€250K
3 beds3 baths120m²BER_PENDING
19 May 2026
89 Silverheights Avenue, Mayfield, Cork
Detached
€250K
3
3
120m²
19 May 2026
BER_PENDING
20 Lotabeg Terrace, Mayfield, Silversprings, Co. Cork, T23C1W7
Terrace
€260K
2 beds1 baths85m²D1
19 May 2026
Terrace
€260K
2
1
85m²
19 May 2026
D1
11 Lotabeg Terrace, Mayfield, Co. Cork, T23F9V6
End of Terrace
€325K
3 beds3 baths112m²C1
19 May 2026
11 Lotabeg Terrace, Mayfield, Co. Cork, T23F9V6
End of Terrace
€325K
3
3
112m²
19 May 2026
C1
15 Glendale, Claremorris, Co Mayo, F12H0C5
Detached
€350K
5 beds4 baths170m²B3
19 May 2026
15 Glendale, Claremorris, Co Mayo, F12H0C5
Detached
€350K
5
4
170m²
19 May 2026
B3