Knockanean
Market Overview
Knockanean · Last 1 year
Avg. Sale Price
€312K
Avg. Asking Price
€330K
Price / m²
€2,852
Active Listings
7
7 new
Recent Sales
2
~1/mo
Ask vs Sale
+16.4%
Areas in Knockanean
(2)Last 1 yearActive Listings
BER
33 Lios Ard, Tulla Road, Ennis, Co. Clare, V95X79X
Semi-D
€280K
3 beds3 baths110m²B3
20 May 2026
33 Lios Ard, Tulla Road, Ennis, Co. Clare, V95X79X
Semi-D
€280K
3
3
110m²
20 May 2026
B3
30 Lios Ard, Tulla Road, Ennis, Co. Clare, V95FRX5
Semi-D
€275K
3 beds3 baths100m²C1
20 May 2026
30 Lios Ard, Tulla Road, Ennis, Co. Clare, V95FRX5
Semi-D
€275K
3
3
100m²
20 May 2026
C1
29 Gort Na Mblath, Tulla Road, Ennis, Co. Clare, V95FCF3
Detached
€425K
5 beds3 baths165m²B3
20 May 2026
29 Gort Na Mblath, Tulla Road, Ennis, Co. Clare, V95FCF3
Detached
€425K
5
3
165m²
20 May 2026
B3
28 Lios Ard, Tulla Road, V95D42N
Townhouse
€223K
2 beds2 baths74m²B3
20 May 2026
28 Lios Ard, Tulla Road, V95D42N
Townhouse
€223K
2
2
74m²
20 May 2026
B3
98 Lios Ard, Tulla Road, Ennis, Co. Clare, V95A9XN
Semi-D
€285K
3 beds3 baths106m²C2
20 May 2026
98 Lios Ard, Tulla Road, Ennis, Co. Clare, V95A9XN
Semi-D
€285K
3
3
106m²
20 May 2026
C2
13 Hillcrest, Tulla Road, Ennis, Co. Clare
Detached
€395K
5 beds3 baths185m²D2
20 May 2026
13 Hillcrest, Tulla Road, Ennis, Co. Clare
Detached
€395K
5
3
185m²
20 May 2026
D2
4 Hillcrest, Roslevan, Ennis, Co Clare, V95D171
Bungalow
€425K
4 beds3 baths163m²C2
20 May 2026
4 Hillcrest, Roslevan, Ennis, Co Clare, V95D171
Bungalow
€425K
4
3
163m²