Hilltown
Market Overview
Hilltown · Last 1 year
Avg. Sale Price
€452K
Avg. Asking Price
€467K
Price / m²
€5,227
Active Listings
15
15 new
Recent Sales
3
~1/mo
Ask vs Sale
+0.2%
Areas in Hilltown
(1)Last 1 yearArea | Listings | Avg. Asking | |
|---|---|---|---|
| 3 | €507K |
Listings
3
Avg. Asking
€507K
BER
19 Cherry Garth, Swords, Co. Dublin, K67X0D9
Semi-D
€425K
3 beds1 baths98m²D1
20 May 2026
19 Cherry Garth, Swords, Co. Dublin, K67X0D9
Semi-D
€425K
3
1
98m²
20 May 2026
D1
39A Brookdale Drive, Swords, Co. Dublin
Semi-D
€435K
3 beds2 baths86m²C3
20 May 2026
39A Brookdale Drive, Swords, Co. Dublin
Semi-D
€435K
3
2
86m²
20 May 2026
C3
2 Brookdale Lawns, Swords, Co. Dublin, K67Y0E1
Semi-D
€460K
3 beds2 baths102m²C2
20 May 2026
2 Brookdale Lawns, Swords, Co. Dublin, K67Y0E1
Semi-D
€460K
3
2
102m²
20 May 2026
C2
3 Highfield Crescent, Swords, Co. Dublin, K67XH48
Detached
€750K
5 beds3 baths191m²B2
20 May 2026
3 Highfield Crescent, Swords, Co. Dublin, K67XH48
Detached
€750K
5
3
191m²
20 May 2026
B2
109 Cherry Avenue, Swords, Co. Dublin
End of Terrace
€399K
3 beds2 baths80m²D2
20 May 2026
109 Cherry Avenue, Swords, Co. Dublin
End of Terrace
€399K
3
2
80m²
20 May 2026
D2
30 cherry avenue, swords, swords, co. dublin, k67r297
Semi-D
€375K
3 beds1 baths94m²D2
20 May 2026
30 cherry avenue, swords, swords, co. dublin, k67r297
Semi-D
€375K
3
1
94m²
20 May 2026
D2
68 cherry avenue, swords, co. dublin
Terrace
€385K
3 beds1 baths72m²D1
20 May 2026
68 cherry avenue, swords, co. dublin
Terrace
€385K
3
1
72m²
20 May 2026
D1
67 Forest Court, Rivervalley, Swords, Co. Dublin, K67TD29
Semi-D
€495K
4 beds3 baths114m²B3
20 May 2026
67 Forest Court, Rivervalley, Swords, Co. Dublin, K67TD29
Semi-D
€495K
4
3
114m²
20 May 2026
B3